Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Anoftalmi ve Mikroftalmi Derneği Gizlilik ve Güvenlik Politikası.

Anoftalmi ve Mikrofalmi Derneği (AVEMDER), kullanıcılarının www.avemder.org web sitesi üzerinden ilettikleri kişisel bilgilerinin gizliliğine önem vermektedir ve bu kişisel bilgiler Gizlilik ve Güvenlik Politikası ile korunmaktadır.


Kredi kartı ile ödeme yapmanız durumunda, kredi kartı bilgieriniz web sitemiz aracılığıyla 256 bit SSL şifreleme telnolojisi kullanılarak bankaya gönderilmekte, bankadan gelen cevaba göre işleminiz tamamlanmaktadır. Kredi kartı ile ilgili hiçbir bilgi tarafımızca görülmemekte ve www.avemder.org sitesinde kaydedilip saklanmamaktadır.

AVEMDER, kişisel bilgilerinizi Gizlilik ve Güvenlik Politikası ile belirlenen amaçlar dışında kullanmayacak, üçüncü kişilerle paylaşmayacaktır.

Bununla birlikte AVEMDER, kişisel bilgilerinizi kendi bünyesinde üye profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilir ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişilerle paylaşabilir. Ayrıca sizin izin vermeniz durumunda iletişim bilgilerinizi diğer üyeler ile paylaşabilir.

AVEMDER, kişisel bilgilerinizin sizin için ne kadar önemli olduğunu bilmektedir. Bu nedenle bu bilgileri gizli tutmayı, bu gizliliğin sağlanması ve kişisel bilgilerinizin izinsiz olarak üçüncü kişilerce elde edilmesini önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve bu konuda gereken özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. AVEMDER'in bilgi güvenliği amacıyla aldığı bu önlemlere rağmen www.avemder.org sitesine ve sitenin barındırıldığı sisteme karşı yapılan saldırılar sonucunda kişisel bilgilerin zarar görmesi ya da üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, AVEMDER'in herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

AVEMDER, kullanıcılara, kullanıcıların www.avemder.org sitesinin kullanımına ve siteye bağlanırken kullandıkları sisteme ait bilgileri (tarayıcı, IP adresi, işletim sistemi gibi) istatistik çıkarmak ve web deneyiminizi daha da iyileştirmek amacıyla Çerez ya da Cookie adı verilen dosyalar aracılığı ile elde edebilir. Ancak kullanıcılar isterlerse kullandıkları web tarayıcının ayarlarını değiştirerek bu dosyaların kullanımını engelleyebilir ya da ikaz edilmesini sağlayabilirler.

AVEMDER, www.avemder.org sitesinde bazı reklamlar ve dış web sitelerine bağlantılar bulundurabilir. Bu bağlantılardan açılan web sitelerine vereceğiniz kişisel bilgilerin güvenliğinden AVEMDER sorumlu tutulamaz.

AVEMDER, bu Gizlilik ve Güvenlik Politikasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Politikada yapılan değişiklikler www.avemder.org web sitesi aracılığı ile kullanıcılara duyurulacaktır.

Kredi kartı veya Banka kartı (Online) Bağış İşlemleri İptal ve İade Koşulları.

Kredi kartı veya Banka kartı ile yapılan tüm online bağış  işlemleri 3D SECURE (güvenlikli şifreleme sistemi) ile yapılmakta olup teknik sorunlardan dolayı oluşan hatalarda İLETİŞİM sayfasında belirtilen iletişim kanallarını kullanarak bilgi vermeniz durumunda hata en kısa sürede düzeltilecek, yanlışlıkla fazla ödeme yapılması durumunda aynı gün içerisinde bilgi vermeniz dahilinde tutar kredi kartınıza iade edilecektir. Kredi kartına yapılan iptal işlemlerinde tutarın hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

Not : Anoftalmi ve Mikroftalmi Derneği kar amacı gütmeyen Sivil Toplum  Kuruluştur. Hatalı veya yanlış yapılan bağış işlemleri aynı gün içerisinde iptal edildiği takdirde iadesi mümkün olup daha sonra yapılan itirazlarda mahkeme kararı gerekmektedir.

Okudum Kabul Ediyorum